Pokemon – pierwszy film kinowy

Pokemon - pierwszy film kinowy unikać ataków Mewtwo

Pokemon – pierwszy film kinowy

Pokemon - pierwszy film kinowy Klony mają walczyć

Pierwszy film o stworkach obdarzonych niezwykłymi zdolnościami wszedł na ekrany kin 18 lipca 1998 roku w Japonii, a dopiero 9 lutego 2001 roku w Polsce. Nosił on tytuł „Pokemon: Film pierwszy – Zemsta Mewtwo”. Kilka lat po premierze w kinach film był także emitowany w telewizji – w 2002 roku miał premierę na HBO. Fabuła kręci się wokół pokemona dodanego do gry pod koniec jej tworzenia – Mew, który uważany były za błąd w grze. Podczas wyprawy archeologicznej znaleziony zostaje włos Mew, legendarnego pokemona typu psychicznego.

Bogaty archeolog Giovanni zamierza stworzyć klona legendarnego pokemona. Naukowcy pracują nad stworzeniem klona, pracę jednak idą nieco w innym kierunku. Powstaje pokemon podobny do Mew, jednakże nieco różniący się, psychicznie i fizycznie, od oryginału – Mewtwo. Po przebudzeniu jest on agresywny, zabija swoich twórców i niszczy laboratorium. Giovanni zakuwa pokemona w specjalną zbroję i zmusza do walki z innymi pokemonami. Wykorzystywany przez archeologa Mewtwo ucieka, zamierza się też zemścić. Główni bohaterowie serialu, Ash Ketchum, Misty i Brock, muszą się, jak zawsze, mierzyć z zespołem R, który planuje ukraść Pikachu. Ash otrzymuje list z zaproszeniem na Nową Wyspę. Okazuje się, że oprócz niego zaproszono także innych trenerów. Za wszystkimi stoi Mewtwo, który dodatkowo wywołuje sztorm, przez co nie wszyscy trenerzy decydują się przypłynąć na wyspę.

Pokemon - pierwszy film kinowy włos Mew, legendarnego pokemona typu

Głównym bohaterom pomaga Zespół R, który przebiera się za wikingów. Ash i jego załoga, mimo zniszczonej łodzi, dopływają na wyspę za pomocą pokemonów. Oprócz głównych bohaterów na wyspę trafiają także Nessha, Fergus i Corey. Tam dowiadują się, że organizatorem całego spotkania jest Mewtwo, który wykorzystał także Siostrę Joy. Mewtwo chce sklonować pokemony, a następnie zabić i pierwowzory, i ludzi. Pokemony zostają porwane i zostaja sklonowane. Ash, starając się ratować Pikachu, niszczy maszynę klonującą. Klony mają walczyć z pierwowzorami, są jednak od nich dużo silniejsze.W pewnej chwili pojawia się Mew, który przerywa walkę. Mew udaje się unikać ataków Mewtwo, mówi też, że pokemony-klony nie wygrałyby walki bez specjalnych mocy, w które wyposażył je Mewtwo. Pikachu nie chce walczyć ze swoim klonem, więc Ash próbuje go uratować wbiegając między Mew i Mewtwo.

W wyniku tego zostaje porażony dwoma silnymi promieniami i umiera, zamieniając się w kamień. Pikachu razi Asha prądem, żeby go ocucić, gdy to jednak nie daje rezultatu, zaczyna płakać. Płaczą też pozostałe pokemony i ich klony. Ich łzy ożywiają Ketchuma. Wpływa to na Mewtwo, który nie chce już mścić się na ludziach i postanawia, wraz ze swoimi klonami, znaleźć własne miejsce na świecie. Cofa pamięć bohaterom zdarzeń i przenosi ich do miasta, z którego dostali się na wyspę.

http://biancas.pl/wesela
– autor wpisu