Pokemon – anime

Pokemon – anime

Po sukcesie gry szybko powstał serial rysunkowy o losach rezolutnego trenera i jego pokemonów. W Tokio premiera pierwszego odcinka anime Pokemon przypada na 1 kwietnia 1997 roku, w Polsce – na 4 września 2000 roku. Od tej pory stworzono setki odcinków anime, odcinki specjalne i filmy pełnometrażowe. Głównym bohaterem serii jest Ash Ketchum (w wersji japońskiej Satoshi, tak jak i jego twórca), który pochodzi z Alabastii i w wieku 10 lat wyrusza w podróż, która ma go doprowadzić do tytułu Mistrza Pokemon.

Podczas swojej drogi poznaje Misty, Brocka, Tracey, May i innych, którzy stają się jego przyjaciółmi. W kolejnych etapach podróży przeszkadza mu Zespół R, G, Zespół Magma, Zespół Aqua i Zespół Plasma. Jak widać, droga nie jest więc prosta. Ash odwiedza kolejne miasta, w nich musi walczyć z lokalnymi mistrzami w celu zebrania wszystkich oznak, będących przepustką do mistrzostw. W pierwszym odcinku serialu Ash spóźnia się do profesora Oaka na wybór swojego pokemona, dostaje więc Pikachu. Oprócz niego dostaje też Pokedex, czyli urządzenie, w której zebrane są informacje o wszystkich napotkanych pokemonach. Pokemony przechowywane są w specjalnych kulach nazywanych Pokeballami. Trener musi dbać o swoje pokemony – o ich wypoczynek. Należy do niego także uczenie ataków dostępnych dla danego pokemona (w zależności od jego typu).

Musi też być strategiem – wybierać do walki akurat takiego pokemona, który ma w tej walce realne szansę (na przykład przeciwko pokemonowi ognistemu – pokemona wodnego.

– autor wpisu